Jovana Milurović je studentkinja Međunarodnog smera na Fakultetu političkih nauka. Rođena je u Zemunu i završila je Pravno-poslovnu školu “Beograd”. Bavi se omladinskim aktivizmom već nekoliko godina i veoma je motivisana. Učestvovala je na brojnim seminarima i aktivna je članica studentske organizacije “Timska inicijativa mladih”.
Trenutno služi mandat omladinske delegatkinje pri Kongresu regionalnih i lokalnih vlasti koji je deo Saveta Evrope. Tokom zasedanja Kongresa, držala je javne govore na teme ekološke svesti i učešća mladih u politici i tom prilikom u pozitivnom svetlu predstavila mlade iz Srbije. U okviru mandata razvija projekat sa mladima iz srednjih škola, s ciljem unapređenja obrazovanja, participacije, kao i podizanja svesti o ekološkim problemima.
Kao polaznica edukativnog seminara o smrtnoj kazni u svetu, posvećena je izučavanju ljudskih prava i postala deo ambasadorske mreže nevladine organizacije “ECPM”. Takođe trenutno učestvuje u pisanju Univerzalne deklaracije u cilju sprečavanja smrtne kazne, koja će biti predstavljena povodom obeležavanja dana protiv smrtne kazne.
Provela je poslednja dva semestra na Univerzitetu Konstanz u Nemačkoj kao student na razmeni, gde je stekla mnoga iskustva. Tokom razmene učestvovala je u Udruženju Ujedinjene nacije Konstanz, gde je unapredila svoje diplomatske veštine.
Govori tečno engleski i italijanski jezik, a služi se osnovama nemačkog i ruskog jezika.
Damir Dizdarević je rođen u Novom Pazaru 1997. godine. Diplomirao je na Fakultetu političkih nauka, Univerziteta u Beogradu. Master studije međunarodnih odnosa – modul studije SAD je završio na istom fakultetu, baveći se temom odnosa energetske bezbednosti SAD. Svoj rad sa mladima je započeo na projektu “Popularna demokratija”, u kome je sa srednjoškolcima pričao o važnosti demokratskih procedura i participacije mladih u društvenom životu.
U toku svog trogodišnjeg iskustva u radu u nevladinom sektoru sprovodio je brojne projekte usmerene na održivi razvoj i Agendu 2030, životnu sredinu, klimatske promene i omladinsku politiku. U okviru Beogradske otvorene škole učestvovao je u kreiranju kursa za mlade, koji je posvećen ciljevima održivog razvoja iz oblasti zaštite životne sredine. Dodatno, kroz projekte je podsticao uključivanje mladih u aktivne procese donošenja dokumenata javnih politika, poput Prostornog plana RS do 2035. godine i Nacionalne strategije za mlade.
Učestvovao je u izradi brojnih publikacija i izveštaja o životnoj sredini. Među njima se izdvaja izveštaj “Srbija 2030: Malo vremena, dosta izazova – Da li je Srbija odredila svoj razvojni put”, o sprovođenju Agende 2030 u Srbiji. Dodatno, učestvovao je u pisanju poglavlja za životnu sredinu Izveštaja o ljudskim pravima mladih Beogradskog centra za ljudska prava za 2022. godinu.
Trenutno je zaposlen u Fondaciji BFPE za odgovorno društvo, gde sprovodi projekte gde sprovodi projekte iz oblasti životne sredine, dekarbonizacije i participacije mladih u donošenju odluka. Tečno govori engleski jezik.
Zahvaljujemo na uspešnom obavljanju dužnosti i predstavljaju mladih Srbije na skupovima u UN!
Generacija 2024/25.
Jovana Milurović
Damir Dizdarević
Generacija 2023/24.
Tamara Marjanović
Mihajlo Matković
Generacija 2022/23.
Tamara Stojković
Ivan Filip Kovačević
Generacija 2021/22.
Olivera Stojilović
Stanislav Knežević
Generacija 2020/21.
Nevena Mušatović
Uroš Anđelković
Generacija 2019/20.
Katarina Velkov
Maksim Karanović
Generacija 2018/19.
Tijana Čupić
Nikola Petrović
Generacija 2017/18.
Teodora Pavković
Samedin Rovčanin